Zabezpieczenie finansowe w polskich domach

Niemal każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zabezpieczenie finansowe to podstawa, ale jak na prawdę wygląda sprawa naszych oszczędności na przysłowiową czarną godzinę? W lipcu bieżącego roku przeprowadzono badania (przeprowadził je Bank Millennium) dotyczące właśnie takowych zabezpieczeń. Co się okazało? Po pierwsze wynika z nich, że jesteśmy świadomi konieczności posiadania odpowiedniego zabezpieczenia finansowego. Okazało się, że trzy czwarte respondentów uznało takowe zabezpieczenie za niezbędną podstawę.

Tylko 20% badanych określiło to, jako luksus. Na podstawie badań możemy wywnioskować, co rozumiemy poprzez takowe zabezpieczenie. 95% pytanych stwierdziło, że to oszczędności są podstawą naszego zabezpieczenia. Ale, o jakich kwotach myślimy, gdy mówimy o oszczędnościach? Innymi słowy, jakie kwoty stanowią dla polaków odpowiednie zabezpieczenie? 57% badanych, jako wystarczającą poduszkę finansową uznało kwotę powyżej 10 pensji.


Na koniec krótka informacja o tym, co nam przeszkadza w oszczędzaniu. 48% wskazało tu brak pieniędzy. Pozostali respondenci problemu nie widzieli w niskich zarobkach, a w braku motywacji, konsekwencji i braku chęci.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię