Wyższe oprocentowanie w FM Banku

Przyzwyczailiśmy się już do informacji o kolejnych obniżkach oprocentowania lokat bankowych. Sytuacja kreowana przez RPP doprowadziła do tego, że (jak już pisaliśmy) bardziej opłacalne od zwykłych lokat stają się lokaty dynamiczne. Kolejne banki informują o obniżkach. Nawet, gdy we wrześniu spodziewano się stabilizacji oprocentowania i tak część banków zdecydowała się na obniżki. Dzięki temu średnie oprocentowanie lokat (w przypadku wszystkich okresów) we wrześniu jest niższe od tego z sierpnia.

Jednak i na tym oceanie spadków pojawia się wysepka wzrostu. Mowa o FM Bank PBP, który we wrześniu podwyższył oprocentowanie lokat dwunastomiesięcznych. Chodzi tu o depozyty oferowane w ramach linii biznesowej banku. Podniesiono oprocentowanie FM Lokaty Spinającej do 3,7% i FM Lokaty PRO do 3,8%. Pierwsza oferta to lokata terminowa na okres 7 lub 14 dni, 1,2,3,4,6,9,12 i 24 miesięcy. Założyć ją może mikrofirma lub klient indywidualny. Minimalna kwota potrzebna do uruchomienia lokaty to 1000 złotych. Można ją założyć w złotówka lub w wybranych walutach obcych.


Druga opcja to również lokata terminowa. Jest ona skierowana wyłącznie do klientów indywidualnych linii biznesowej FM Banku. Warunkiem koniecznym do jej założenia jest posiadanie w banku konta oszczędnościowego lub ROR. Oprocentowanie jest tu stałe do 4,1%, a czas trwania to 2, 3, 4, 6, 9, 12 (wspominana podwyżka do 3,8) i 24 miesiące. Podobnie jak w poprzednim wypadku minimalna kwota potrzebna do założenia depozytu to 1000 zł. Jest to produkt dostępny jedynie w złotówkach.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię