Gdzie ulokować pieniądze z 500+? Ranking redakcji bankier.pl

Od 1 kwietnia 2016 roku można składać wnioski o przyznanie świadczenia z rządowego programu Rodzina 500+. Wymaganą dokumentację można składać w gminie lub za pośrednictwem Poczty Polskiej. Polskie banki dają również możliwość przesyłania wniosków za pomocą systemów bankowości internetowej. Ci rodzice, którzy nie zamierzają wydawać pieniędzy z programu na bieżące wydatki, a planują odkładanie tej kwoty, dobrym rozwiązaniem będą konta oszczędnościowe. Według portalu bankier.pl najlepsze konto oszczędnościowe z oprocentowaniem wynoszącym 1,97% proponuje Toyota Bank.

Indeksowane Konto Oszczędnościowe Toyota Banku to propozycja bez żadnych dodatkowych promocji. Jeżeli szukamy w podstawowych ofertach banku, warto rozważyć również Konto BGŻ Optima (1,50%) oraz Konto oszczędnościowe PlusBanku (1,40%). Na kolejnych dwóch pozycjach uplasowały się: Bank Zachodni WBK i jego Konto oszczędnościowe a’la Lokata z oprocentowaniem 1,25% oraz Volkswagen Bank Polska z Plus Kontem i 1,10%.


Jeśli natomiast zdecydujemy się na skorzystanie z dodatkowych tymczasowych promocji, warto zapoznać się z propozycją Konta oszczędnościowego Orange Finanse, konta EKOprofit BOŚ Banku, Konta Zośka od Idea Banku, Pracowitego Konta Oszczędnościowego w Banku BPH oraz Konta oszczędnościowego z oferty Banku Millennium.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię