Ryzyko inwestycji pozabankowych

Rynek lokat bankowych nie zachęca do powierzania swoich środków bankom. Wyższe oprocentowanie możemy znaleźć w przypadku ofert długoterminowych. Te jednak mogą być swojego rodzaju “pułapką” banków, które chcą “zagarnąć” pieniądze klientów w dobie stosunkowo niskiego oprocentowania i zapewnić sobie kapitał mniejszym kosztem. W przyszłym roku stopy procentowe prawdopodobnie wzrosną, a co za tym idzie banki będą zmuszone podnieść oprocentowanie oferowanych depozytów. Czy to powoduje, że część osób skłania się ku pozabankowym ofertom lokat i inwestycji dającym nadzieję na nierealnie wysokie zyski?

Nie jest to jedyny powód. Przecież nawet w okresach, gdy lokaty bankowe były o wiele bardziej opłacalne niż dziś, wielu uległo pokusie niebotycznych zysków osiąganych w krótkim czasie. Niestety, ale często gubi nas chciwość. Dlatego powierzamy swoje pieniądze takim firmom jak Amber Gold czy korzystamy z usług upadłego we wrześniu Pozabankowego Centrum Finansowego.


Apelujemy do wszystkich, którzy chcą zainwestować lub ulokować posiadany kapitał by nie dali się zwieść obietnicom wysokich zysków płynących ze złota, nieruchomości czy bardziej wyszukanych surowców i źródeł. Tego typu instytucje pozabankowe często mamią swoich klientów gwarancjami. Pamiętajmy jednak, że tylko lokaty bankowe objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię