Ranking lokat – sierpień

Jak co miesiąc eksperci portalu Bankier.pl przygotowali ranking lokat. Które lokaty są najbardziej opłacalne w sierpniu? Dziś najlepsze lokaty bankowe dają zysk brutto na poziomie od 3,5 do 4%. Jeszcze rok temu lokaty dwunastomiesięczne mogły zaoferować klientom niemal dwukrotnie większe oprocentowanie. Można to powtarzać w kółko – wszystkiemu winne niezwykle niskie stopy procentowe. Ostatnie doniesienia nie są w tym temacie nazbyt optymistyczne (dla zakładających lokaty oczywiście). Takie oprocentowanie może utrzymać się przez dłuższy czas.

Wróćmy jednak do rankingu (połowa sierpnia 2013). Do porównania użyto lokaty na 10 tysięcy złotych. W przypadku lokat na jeden miesiąc najlepsze warunki oferują Idea Bank, Getin i BNP Paribas. Odpowiednio 5,25% dla dwóch pierwszych i 3,5% dla trzeciego miejsca. Najlepsze lokaty trzymiesięczne oferują Idea Bank (5,25%), Getin (5,25%) i Meritum Bank (4%).


Jeżeli chodzi o lokaty sześciomiesięczne na podium znalazły się następujące banki: Idea Bank (3,85%), FM Bank PBP (3,6%) i Getin (3,35%). Na koniec najlepsze lokaty dwunastomiesięczne. W tym wypadku pierwsza trójka według portalu to FM Bank PBP (3,7%), Idea Bank (3,5%) i Meritum Bank (3,3%).

ranking lokat

Dodaj swoją opinię