Prognozy na 2014 rok

Dla wszystkich klientów, którzy gromadzą swoje środki finansowe na lokatach bankowych kończący się rok nie był zbyt korzystny. Chodzi tu zwłaszcza o osoby, które chciały takowe lokaty dopiero założyć. Rekordowo niskie stopy procentowe ustanowione przez Radę Polityki Pieniężnej spowodowały, że regularnie, niemal z dnia na dzień spadało oprocentowanie depozytów. Nawet, gdy rada zapowiedziała, że dalszych obniżek nie będzie większość banków wciąż stopniowo obniżało stawki oprocentowania na depozytach terminowych.

Spowodowało to wycofanie znacznych środków z depozytów bankowych. Jednocześnie klienci zaczęli się rozglądać za alternatywnymi rozwiązaniami. Wzrosło zainteresowanie różnego rodzaju produktami inwestycyjnymi, funduszami inwestycyjnymi czy lokatami strukturyzowanymi. Co nas czeka w przyszłym roku? Analitycy zapowiadają wzrost inflacji oraz podniesienie stóp procentowych.


Odpowiednie decyzje, co do stóp RPP może jednak podjąć dopiero w połowie 2014 roku. Dopiero wtedy zaczną rosnąć stawki oprocentowania depozytów terminowych. Taki scenariusz jest jednak najbardziej prawdopodobny. Pozostaje wiec czekać do III kwartału 2013 roku.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię