Najlepsze lokaty z kontem

Przedstawiamy ranking przygotowany przez ekspertów portalu Bankier.pl dotyczący najlepszej oferty bankowej łączącej konto osobiste z lokatą krótkoterminową. Aby porównać produkty bankowe stworzono profilowego klienta. Ma on 27 lat, a jego miesięczne wpływy to 2300 złotych. Średnie saldo na rachunku to 400 złotych. Nasz klient dokonuje w miesiącu 5 przelewów zewnętrznych w tym czterech stałych i jednego za zakupy w sieci. Wypłaca również minimum 5 razy po sto złotych z bankomatów w tym jeden raz z bankomatu obcego banku.

Kartą płaci na minimum 500 złotych. 300 złotych w supermarketach, a 200 na stacji benzynowej. Nasz klient szuka jak najlepszej oferty konta osobistego i w dniu jego założenia chce również otworzyć dwumiesięczną lokatę na 10 tysięcy złotych. Interesują go wyłącznie depozyty, które można założyć przez Internet bez wychodzenia z domu.


Po analizie ofert bankowych i uwzględnieniu wyżej wymienionych założeń okazało się, że najlepszą propozycją jest ta eKonto w mBanku z lokatą oprocentowaną na poziomie 5,5%. Na takie warunki mogą liczyć tylko nowi klienci banku.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię