Najlepsze lokaty bez kont

Dobra lokata jest obecnie na wagę złota. Już wielokrotnie wspominaliśmy o niskim oprocentowaniu wynikającym z rekordowo niskich stóp procentowych. Kilka dni temu Marek Belka przyznał, że stopy, co prawda nie zostaną już najprawdopodobniej obniżone, ale ich obecna wartość może utrzymać się, co najmniej do końca roku. Dziś najlepsze lokaty dają 3 maksymalnie 5% zysku brutto. Patrząc na wypowiedź prezesa NBP, nie ma co spodziewać się szybkiego polepszenia sytuacji. Trzeba korzystać z tego, co jest. Portal Bankier.pl w pierwszych tygodniach sierpnia sprawdził, które oferty lokat są najlepsze.

Mówimy tu o lokatach, które możemy założyć bez konieczności zakładania konta osobistego w danym banku. Lokaty tego typu można pogrupować na dwa obozy. W pierwszym znajdą się oferty krótkoterminowe dla nowych klientów. Z drugiej strony mamy do czynienia z lokatami długoterminowymi wiążącego klienta z bankiem, na co najmniej 2 lata.


W przypadku lokat krótkoterminowych najlepsze warunki możemy uzyskać w Grupie Getin. Mowa tu o GetinOnline i Idea Banku (5,25%-5,50% na lokatach do 3 miesięcy). Jest jednak warunek. Klient nigdy wcześniej nie mógł korzystać z oferty tych instytucji. Maksymalne kwoty lokat to 10-20 tysięcy złotych.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię