Oprocentowanie lokat bankowych w większości przypadków jest bardzo niskie i oscyluje w granicach poniżej 3 procent. W najlepszym przypadku można znaleźć ofertę przekraczającą 4%, ale nie brakuje tych w granicach 2%. W najbliższych miesiącach raczej nic się nie zmieni, bo Rada Polityki Pieniężnej nie zamierza podnosić stóp procentowych, od których uzależnione jest oprocentowanie bankowych depozytów. Jednak oferta banków to nie wszystko. SKOK-i nadal proponują depozyty z oprocentowaniem na poziomie nawet 5-6%.
Należy pamiętać, że oferta SKOK-ów (dotycząca wszystkich usług kas) skierowana jest wyłącznie do ich członków. Warto się jednak zastanowić czy nie opłaca się przyłączyć do którejś z Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych. Członkiem może zostać każdy, kto złoży odpowiednią deklarację, zapłaci wpisowe oraz wykupi udziały. Ważne jest, że w momencie, gdy członek kasy postanowi z niej wystąpić, poniesione przy zapisie koszty są w całości zwracane.
Oprocentowanie lokat może być uzależnione od ilości wykupionych udziałów. Więcej udziałów może oznaczać wyższe oprocentowanie. Na jego wysokość może mieć również wpływ, to czy klient zdecyduje się na dodatkowe usługi SKOK takie jak rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Oprocentowanie lokat zależy też od ich trwania. Dłuższe ulokowanie pieniędzy wiąże się z lepszymi warunkami (wyższym oprocentowaniem).
Ja polecam Skok Chmielewskiego. Założyłam ostatnio lokatę systematycznego oszczędzania z oprocentowaniem zmiennym. Skok ma jasne i przejrzyste zasady i za to ich cenię
Skoki mają coraz lepszą ofertę nie tylko na lokaty. Mamy kredyt gotówkowy w Skoku Chmielewskiego, warunki dobre.