Lokata w ziemię

Ciekawą formą lokowania i w ten sposób pomnażania swoich pieniędzy jest tak zwana lokata w ziemię. Na czym polega takowa lokata? Otóż lokata ta działa jak standardowa lokata bankowa z tą jednak różnicą, że w czasie jej trwania klient jest właścicielem kontraktu lokacyjno-ziemskiego.

Inwestycje w ziemię w tym szczególnie w ziemię rolna od jakiegoś czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Wiąże się to oczywiście z rosnącymi cenami ziemi. Takowe ceny rosną mimo tego, iż Agencja Nieruchomości Rolnych sprzedaje ciągle ziemię, którą posiada. Przyczyną wzrostu cen ziemi wciąż są dopłaty unijne wprowadzone po wejściu Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku jak i różnego typu inwestycje budowlane, które mimo zmiennej kondycji gospodarczej oraz kryzysu globalnego wciąż są realizowane.


Należy zauważyć, że część zarobku związanego z inwestycjami w ziemię rolną związana jest z przekształceniem takowych gruntów w działki, na których można realizować różnego typu inwestycje jak na przykład budowa osiedli i tym podobne.

Firmy oferujące lokaty w ziemię zachęcają potencjalnych klientów atrakcyjnymi warunkami. Lokaty tego typu mogą trwać od kilku do kilkunastu miesięcy, przy czym oprocentowanie może sięgać nawet kilkunastu procent. Co więcej wymagane kwoty minimalnej lokaty nie są wygórowane. Wystarczyć może już 1000 złotych. Innymi cechami lokat mającymi zachęcić klientów do inwestowania są gwarancje zwrotu 100% kapitału oraz gwarantowane odsetki.

Przy tego typu ofertach należy być jednak sceptycznym. Co prawda inwestycje w ziemię rolną zdają się atrakcyjne z powodu rosnących wciąż cen, ale również i na tym rynku mogą występować wahania. Należy również zwrócić uwagę, że pozabankowe firmy oferujące takowe lokaty nie mają gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Reklamując swoje oferty, jako lokaty z gwarancją zwrotu kapitału, a nawet gwarancją odsetek tak na prawdę nie przedstawiają podstaw tej gwarancji. Równie dobrze może to być chwyt marketingowy mający na celu wyłudzenie pieniędzy od klientów.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię