Lokata w PKO BP

PKO Bank Polski jest liderem wśród instytucji bankowych działających na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Ponadto tworzy własną grupę kapitałową, czyli Grupę PKO Banku Polskiego. Podwaliny pod współczesną siłę banku położyła instytucja finansowa powołana w pierwszych miesiącach istnienia II Rzeczpospolitej.

Dlatego też PKO Bank Polski może pochwalić się kilkudziesięcioletnią historią działalności na rynku polskim. W tym czasie zaufało mu miliony polaków reprezentujących wiele pokoleń. Bank ma jedną z największych sieci placówek i bankomatów w kraju. Swoje usługi oferuje również za pośrednictwem bankowości internetowej oraz telefonicznego biura obsługi.


PKO Bank Polski przedstawia bardzo ciekawą ofertę zwłaszcza, jeżeli chodzi o produkty oszczędnościowe w tym lokaty skierowane do klientów indywidualnych. Możemy tu spotkać lokaty zakładane na różny okres, od kilku do kilkunastu miesięcy. Różnie może wyglądać również kwestia oprocentowania lokat. Może to być oprocentowanie stałe lub zmienne. Inną kwestią jest dostępność lokat odnawialnych w tym lokat odnawialnych automatycznie oraz lokat nieodnawialnych.

Wśród lokat terminowych możemy wyróżnić lokaty w walucie polskiej lub lokatyw w walucie obcej. Do założenie lokaty terminowej nie są potrzebne zbyt wysokie środki. Wszystkie pieniądze zgromadzone na lokatach w PKO Banku Polskim objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do łącznej równowartości w złotych 100 000 euro. Lokaty można założyć w każdej placówce PKO Bank Polski w kraju.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię