Lokata w Pekao SA

Bank Pekao SA należy do włoskiej Grupy UniCredit, która jest jedną z największych grup finansowych działających w Europie. Ponadto Bank Pekao SA jest jedną z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej oraz należy do ścisłej czołówki największych banków w Polsce. Bank jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Jest to bank uniwersalny kierujący swoja ofertę zarówno do klientów indywidualnych jak i biznesowych. Bank Pekao SA był wielokrotnie wyróżniany w kraju jak i na arenie międzynarodowej. W ofercie banku warto zwrócić uwagę na szereg ciekawych lokat. Mamy tu do czynienia z lokatami progresywnymi w przypadku, których oprocentowanie rośnie z każdym miesiącem. Innym pomysłem mogą być tak zwane lokaty rentierskie. W tym wypadku zysk wypracowany przez kapitał główny w postaci odsetek jest każdorazowo przelewany na wskazane przez klienta konto. Jest to znakomity sposób na dodatkowy dochód i zasilenie budżetu domowego.


Nie mogło w ofercie Bank Pekao SA zabraknąć również typowych lokat terminowych. W ich przypadku mamy do czynienia z okresem lokowania od 1 do 36 miesięcy. Im dłuższy okres tym wyższe oprocentowanie. W skali pojedynczej lokaty jest to jednak oprocentowanie stałe. Bank proponuje swoim klientom również lokaty negocjowane. W tym wypadku klient sam może mieć wpływ na wysokość stawki oprocentowania. Istnieje również możliwość założenia lokaty z wysokim oprocentowaniem i jednocześnie dostępem do kapitału. Wszystkie lokaty w Bank Pekao SA gwarantowane są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię