Lokata Neo Bank

Wielkopolski Bank Spółdzielczy powstał w 1961 roku w Łubowie, jako Bank Spółdzielczy w Łubowie. W 2004 roku zmienił nazwę na Wielkopolski Bank Spółdzielczy. Cztery lata później bank zmienił siedzibę na Poznań i rozszerzył swoją działalność poza Wielkopolskę. Również w 2008 roku zaczął funkcjonować pod nazwą handlową Neo Bank.

Na początku odnosiła się ona wyłącznie do bankowości elektronicznej. Z czasem zastosowanie nazwy Neo Bank rozszerzono na całość produktów bankowych Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego. Bank jest zrzeszony w SGB-Bank S.A. W ofercie Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego możemy napotkać kilka ciekawych lokat terminowych. Ogólne warunki takowych lokat są podobne.


Podstawa to stałe i wysokie oprocentowanie. Bank oferuje również bezpłatne otwarcie i również bezpłatne prowadzenie rachunku lokat. Ponadto w wielu wypadkach istnieje możliwość założenie dowolnej ilości podobnych lokat. Są to lokaty odnawialne. Mowa tu o automatycznym odnowieniu lokaty na warunkach standardowych dla danej lokaty. Wszystko zależy od aktualnych promocji. W standardowej lokacie mamy do czynienia z minimalną kwotą wpłaty na poziomie kilkuset złotych. Kapitalizacja następuje na koniec trwania umowy.

Bank dopuszcza gotówkową lub bezgotówkową formę wpłaty środków na lokatę. Oprocentowanie podawane jest w stosunku rocznym. Lokata jest opodatkowana zgodnie z aktualnym stanem prawnym. Wszystkie lokaty w Neo Banku są objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia okresu trwania i oprocentowania lokaty.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię