Lokata w Meritum Bank

Pod obecną nazwą Meritum Bank ICB SA działa od 2009 roku. Wcześniej występował pod nazwą Bank Współpracy Europejskiej S.A. Historia banku sięga roku 1990. Największym akcjonariuszem banku jest Fundusz inwestycyjny Innova Financial Holding S.a.r.l. Posiada on prawie 50% akcji.

Oferta Meritum Bank ICB SA skierowana jest do klientów indywidualnych, osób prowadzących własną działalność gospodarczą oraz mikro i małych przedsiębiorstw. Bank może pochwalić się kilkoma nagrodami i wyróżnieniami. Od 2011 roku współpracuje z Tesco. W ramach takowego współdziałania (pod marką Tesco Finanse) oferuje szereg produktów kredytowych.


W ofercie banku znajdują się również lokaty skierowane do klientów indywidualnych. Mowa tu o lokatach terminowych. Mamy do czynienia z kilkoma wariantami lokat. Mogą to być lokaty dostępne w oddziałach banku jak i drogą internetową. Do lokaty dołączone może być również konto osobiste. Zasadnicze warunki mogą być jednak podobne. Mamy tu do czynienia z lokatami na maksymalnie 12 miesięcy. Oprocentowanie lokat może być stałe. Co ważne, może to być oprocentowanie stosunkowo wysokie.

By założyć lokatę potrzebny jest minimalny wkład ustalony przez bank dla poszczególnych wariantów lokaty terminowej. Mamy również do czynienia z maksymalnymi kwotami, jakie możemy wpłacić na daną lokatę terminową. Odsetki są zazwyczaj naliczane jednorazowo po zakończeniu umowy. Są to lokaty dostępne w złotówkach. Poza tym mogą to również być lokaty nieodnawialne lub odnawialne w tym odnawialne automatycznie.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię