Lokata w mBank

Bank powstał w Łodzi w listopadzie 2000 roku. Obecnie bank jest częścią BRE Banku SA, który to specjalizuje się w usługach finansowych dla klientów instytucjonalnych, korporacyjnych i biznesowych. Swoją ofertę mBank kieruje w dużej mierze do klientów indywidualnych.

Był on pierwszym w Polsce bankiem internetowym. Do dziś jest liderem jeżeli chodzi o bankowość wirtualną w naszym kraju. Wciąż pozostaje on synonimem innowacyjności i bankowości elektronicznej w Polsce. W swojej ofercie posiada wiele produktów godnych uwagi w tym specjalne plany inwestycyjne i oszczędnościowe oparte w dużej mierze na lokatach.


Możemy w takim wypadku wyróżnić rozwiązania łączące konta oszczędnościowe z lokatami terminowymi. Innym rozwiązaniem jest połączenie lokaty i funduszu inwestycyjnego. Na koniec warto wspomnieć o lokatach krótkoterminowych. Mowa tu o na prawdę krótkim terminie, bo o kilku dniach. Takową lokatę można odnawiać przez Internet po upływie wspomnianych kilku dni. Produkt ten jest powiązany z bezpłatnym rachunkiem oszczędnościowym.

Oferta lokat w mBanku jest więc bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które z jednej strony chcą oszczędzać i gromadzić kapitał, a z drugiej jednocześnie go powiększać na bardziej korzystnych warunkach niż możemy spotkać w przypadku tradycyjnych rachunków oszczędnościowych. Lokata połączona z funduszem inwestycyjnym może być dodatkowym zabezpieczeniem bardziej ryzykownych instrumentów, na których opierać mogą się wspominane fundusze. Wybór oferty zależy od możliwości i oczekiwań klienta.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię