Lokata w ING Bank Śląski

ING Bank Śląski pod takową nazwą działa od 2001 roku, kiedy to Bank Śląski połączył się z ING Bank N.V. Oddział w Warszawie. Właśnie powstały w 1988 roku Bank Śląski był podwaliną pod działający dziś ING Bank Śląski. Bank należy do holenderskiej Grupy ING. W ofercie banku znajdziemy szereg produktów i usług finansowych skierowanych do klientów indywidualnych, firm oraz klientów instytucjonalnych. Siedziba banku od samego początku znajduje się w Katowicach.

Dla klientów indywidualnych ING Bank Śląski przygotował między innymi ofertę lokat standardowych. Mowa tu o lokatach terminowych, które można założyć na okres 6, 12 lub 24 miesięcy w przypadku wyboru rodzimej waluty lub 12 i 24 miesiące przy wyborze euro lub dolara amerykańskiego. ING Bank Śląski gwarantuje w ramach lokat terminowych stałe, wysokie oprocentowanie. Istniej tu również możliwość przelewu wypracowanych odsetek z lokaty na wybrane przez klienta konto bankowe. W przypadku lokat zawieranych na 24 miesiące odsetki ulegają kapitalizacji już po 12 miesiącach.


Lokata w ING Banku Śląskim może być automatycznie odnawiana po upływie pierwotnego okresu. Dobrym rozwiązaniem dla wielu klientów jest stosunkowo niska kwota potrzebna do założenia lokaty. W przypadku lokat złotówkowych wystarczyć może tysiąc złotych. W przypadku lokat w walutach obcych wystarczy 500 tak dolarów jak i euro. Lokatę można otworzyć w dowolnym oddziale ING Banku Śląskiego. Można to również zrobić drogą elektroniczną (internetową) korzystając z ING BankOnLine.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię