Lokata w Idea Bank

Idea Bank SA jest bankiem, który swoją ofertę kieruje do segmentu mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Za cel stawia sobie wspieranie swoich klientów w dążeniu do realizacji ich marzeń o własnej działalności gospodarczej. Właścicielem większościowego pakietu akcji Idea Bank jest Getin Holding SA.

Mimo, iż Idea Bank stawia głównie na klientów biznesowych ma w swojej ofercie również produkty skierowane do klientów indywidualnych. Są to konta bankowe czy lokaty. W swojej działalności Idea Bank stawia na nowe idee i chce je ciągle rozwijać z korzyścią dla swoich klientów. Jednym z elementów oferty banku skierowanej do klientów indywidualnych są lokaty terminowe. Ofertę Idea Bank w tym sektorze można omówić na przykładzie lokaty przeznaczonej dla nowych klientów.


Ogólnie rzecz biorąc lokaty w Idea Bank charakteryzują się stosunkowo wysokim oprocentowaniem. W przypadku pierwszych lokat mamy do czynienia jednak z krótkim okresem takowych lokat. Mamy również do czynienia ze standardowymi lokatami o dłuższym okresie lokowania środków. W tym wypadku może to być do 12 miesięcy. Tu również możemy mieć do czynienia z atrakcyjnym oprocentowaniem. Im dłuższy okres trwania lokaty tym niższe oprocentowanie.

Cechą charakterystyczną lokaty jest niski wkład początkowy. Nie trzeba też zakładać konta w banku by mieć dostęp do lokaty. Samą lokatę można założyć bez wychodzenia z domu drogą internetową. Nie jest to związane ze skomplikowanymi formalnościami. Wszystko można załatwić w kilkanaście minut.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię