Lokata w Deutsche Bank

Grupy Deutsche Bank jest jedną z największych instytucji finansowych na świecie. To właśnie jej częścią jest Deutsche Bank PBC. Jego historia rozpoczęła się w 2001 roku wraz z powstaniem Deutsche Bank 24 S.A obecnie działającego właśnie, jako Deutsche Bank PBC SA.

Oferta banku skierowana jest do klientów indywidualnych oraz biznesowych (małe i średnie przedsiębiorstwa). Usługi dostępne są za pośrednictwem niespełna 200 placówek, bankowości internetowej oraz Teleserwisu. Deutsche Bank PBC oferuje swoim klientom szereg ciekawych produktów finansowych. Są wśród nich również lokaty. Jak się okazuje mamy tu do czynienia z na prawdę obszerną ofertą.


Lokaty mogą się różnić między sobą pod wieloma względami. Może to być okres lokowania środków, sposób kapitalizacji czy sposób naliczania oprocentowania. W takim wypadku możemy mieć do czynienia z lokatami krótkoterminowymi na przykład na 1 miesiąc lub lokatami długoterminowymi na okres kilku lat. Jeżeli chodzi o kapitalizacją odsetek możemy wyróżnić lokaty z kapitalizacją na koniec trwania lub w trakcie trwania lokaty.

W tym drugim przypadku kapitalizacja następuje, co pewien, ustalony czas. Co do oprocentowania możemy wyróżnić lokaty z oprocentowaniem stałym lub zmiennym. W przypadku lokat progresywnych mamy do czynienia z oprocentowaniem rosnącym w trakcie trwania lokaty. Mamy do czynienia również z lokatami łączącymi tradycyjne zalety lokat z innymi produktami finansowymi takimi jak na przykład polisy ubezpieczeniowe na życie lub dożycie.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię