Lokata w BPS

Bank BPS powstała 15 marca 2002 roku w wyniku połączenia Gospodarczego Banku Południowo-Zachodniego SA z Bankiem Unii Gospodarczej SA, Lubelskim Bankiem Regionalnym SA, Małopolskim Bankiem Regionalnym SA, Rzeszowskim Bankiem Regionalnym SA, oraz Warmińsko-Mazurskim Bankiem Regionalnym SA.

Dziś bank działa na terenie całej Polski. Klienci mają dostęp do oferty Banku BPS za pośrednictwem 80 oddziałów oraz bankowości internetowej. Produkty bankowe znajdą tam zarówno klienci indywidualni jak i korporacyjni czy przedsiębiorstwa. Dla klientów indywidualnych bank przygotował bardzo ciekawe produkty inwestycyjno-oszczędnościowe. Mowa tu o lokatach.


W ofercie banku znajdziemy tradycyjne lokaty terminowe o atrakcyjnym, stałym oprocentowaniu. Okres lokowania środków może wynosić nawet kilkanaście miesięcy. Mamy tu do czynienia z minimalnymi i maksymalnymi kwotami, jakie możemy wpłacić na lokatę. Nie są to lokaty odnawialne. Kapitalizacja odsetek następuje po zakończeniu umowy. Innym pomysłem są lokaty progresywne. W tym wypadku mamy do czynienia z oprocentowaniem rosnącym w trakcie trwania lokaty. Jest to lokata ogólnodostępna dzięki niskiemu wkładowi.

Klient ma również pewność ile na takowej lokacie zarobi o ile nie zdecyduje o wcześniejszym wycofaniu środków z lokaty. Na koniec warto wspomnieć o lokatach, w których klient indywidualnie może dobrać czas ich trwania. Oprocentowanie jest tu uzależnione od ulokowanej kwoty oraz wybranego okresu. Może to być lokata w złotówkach, dolarach amerykańskich lub euro.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię