Lokata w BOŚ

Bank Ochrony Środowiska funkcjonuje na rynku od 1991 roku. Od 1997 jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowym. Jest to bank polski, głównym akcjonariuszem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Poza bankiem w skład Grupy kapitałowej wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

W swojej działalności bank łączy typową ofertę bankową ze wsparciem działań i projektów mających służyć środowisku naturalnemu. Dowodem na to są preferencyjne kredyty wspierające przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska i rozwojem biznesu. Ponadto BOŚ Bank posiada bogatą ofertę skierowaną do klientów indywidualnych i korporacyjnych. W ramach właśnie oferty dla klientów indywidualnych warto wspomnieć o lokatach. Jest to lokata na stosunkowo krótki okres i wysokie oprocentowanie. Może być automatycznie odnawiana po upływie kolejnego okresu. Nie są potrzebnę zbyt duże środki by założyć lokatę terminową. Może wystarczyć kwota rzędu 1000 złotych.


Lokatę w Banku Ochrony Środowiska można założyć na kilka sposobów. Po pierwsze można to zrobić w oddziale banku. Innym sposobem jest skorzystanie z bankowości internetowej. Założenie lokaty jest również możliwe za pośrednictwem infolinii banku. To jednak tylko przykład lokat dostępnych w Banku Ochrony Środowiska. Oferuje on szereg mniej lub bardziej standardowych rozwiązań tego typu w tym lokaty w walutach obcych. Mogą to być również lokaty terminowe o dłuższym okresie lokowania środków i innych warunkach dotyczących oprocentowania.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię