Lokata w Bank Pocztowy

Bank Pocztowy posiada jedną z największych sieci placówek z pośród banków działających na rynku polskim. Oferta Banku Pocztowego dostępna jest zarówno w jego własnych placówkach jak i w sieci Urzędów Pocztowych (niemal 5000 placówek pocztowych). Akcjonariuszami banku są Poczta Polska SA oraz Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A.

Pierwszy podmiot posiada 75% – 10 akcji a drugi 25% + 10 akcji. Oferta Banku Pocztowego skierowana jest do klientów indywidualnych, przedsiębiorstw oraz klientów korporacyjnych. Poza placówkami bankowymi i pocztowymi klienci mają dostęp do oferty banku przez Internet oraz drogą telefoniczną. W ofercie banku znajdziemy między innymi produkty oszczędnościowe i inwestycyjne w tym lokaty terminowe.


Mogą to być lokaty terminowe na okres od 3 do 36 miesięcy. Lokatę można założyć drogą internetową, w placówkach banku lub Urzędach Pocztowych, a także za pośrednictwem infolinii. Dla osób, które nie posiadają konta w banku przygotowano ofertę lokat internetowych. W przypadku każdego z wariantów lokat (chodzi o okres lokowania środków) mamy do czynienia z konkretnymi warunkami dotyczącymi oprocentowania lokat czy minimalnej kwoty, z jaką możemy założyć lokatę terminową.

Wszystkie środki zgromadzone na lokatach w Banku Pocztowym podlegają gwarancjom Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Lokaty mogą ulegać automatycznemu odnowieniu po zakończeniu okresu lokowania. Depozyty długoterminowe mogą zamrozić środki na dłuższy okres, ale dzięki lepszym warunkom są w stanie przynieść właścicielowi większy zysk.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię