Lokata w Alior Bank

Alior Bank na rynku polskim istnieje od listopada 2008 roku. Od samego początku bank stawia na połączenie tradycyjnego modelu bankowości z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz innowacyjnymi produktami bankowymi.

Alior Bank jest bankiem uniwersalnym. Swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych, osób prowadzących własną działalność gospodarczą jak i do przedsiębiorstw. Pod koniec 2012 roku mógł się pochwalić trzecią, co do wielkości siecią tradycyjnych placówek bankowych (liczyła ona 750 placówek). Alior Bank oferuje swoim klientom bardzo ciekawe lokaty terminowe.


Mogą to być lokaty standardowe o oprocentowaniu stałym lub zmiennym. Dostępne są również lokaty internetowe krótkoterminowe o oprocentowaniu zmiennym. W przypadku lokat standardowym możemy mieć do czynienia z okresem lokowania do 2 lat. Bank umożliwia klientom wybór waluty lokaty. Mogą to być złotówki, euro, dolary amerykańskie, funty brytyjskie lub franki szwajcarskie. Na atrakcyjność lokat wpływają również niskie kwoty minimalne potrzebne do ich założenia.

Alior Bank umożliwia założenie dowolnej liczby lokat na dowolną kwotę. Po upływie okresu lokaty może być ona odnowiona poprzez działanie automatyczne na taki sam okres zgodnie z warunkami obowiązującymi w dniu prolongaty. Klient może zdecydować się również na wybór lokaty nieodnawialnej. Lokatę bankową można założyć w dowolnym oddziale Alior Banku lub drogą internetową. Druga opcja jest dostępna dla posiadaczy konta osobistego lub oszczędnościowego w Alior Banku.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię