Lepsze lokaty to dodatkowe warunki

Aktualny poziom oprocentowania na lokatach to około 2,7%. Niezbyt wiele. Jednak, jeżeli dokładnie przejrzymy oferty bankowe znajdziemy propozycje z oprocentowaniem nawet na poziomie 5,5% w skali roku. Nie ma jednak nic za darmo. Banki stawiają szereg warunków, po których spełnieniu klient ma dostęp do atrakcyjnego jak na obecne warunki oprocentowania. Czego żądają banki? Z jednej strony może chodzić o dodatkowe produkty takie jak konto osobiste. Poza tym bardzo często mamy do czynienia z ograniczeniem wysokości depozytu objętego atrakcyjną stawką oprocentowania.

Może to być 10 do 20 tysięcy złotych. Środki powyżej tych sum zazwyczaj oprocentowane są zgodnie ze standardowymi warunkami. Banki wprowadzają też limit liczby depozytów. Zazwyczaj mamy tu do czynienia z możliwością założenia jednej lokaty przez jednego klienta. Część banków ogranicza też dostęp do atrakcyjnych lokat oferują je tylko klientom, którzy w danym banku jeszcze nie korzystali z podobnej oferty lub w ogóle nie byli jego klientami.


W innych przypadkach dotychczasowi klienci mogą skorzystać z wyższego oprocentowania na lokatach, ale jedynie dla środków wpłaconych po wyznaczonym przez bank terminie. Dodatkowo podmioty bankowe skłonne są do zaoferowania lokat z wyższym oprocentowaniem, ale tylko w przypadku wizyty w oddziale.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię