Konta oszczędnościowe w lipcu

O cięciach stóp procentowych słyszał zapewne już każdy, kto ma jakiekolwiek pieniądze ulokowane na kontach oszczędnościowych czy lokatach. Praktycznie każdy artykuł o tematyce związanej z oszczędnościami zaczyna się ostatnio od wspominania tego przykrego dla rynku lokat faktu. Nie inaczej jest tym razem. Mimo coraz gorszych warunków dla osób chcących oszczędzać na kontach i lokatach przedstawiamy ranking najlepszych kont oszczędnościowych, jakie są obecnie dostępne w ofercie bankowej. Gdzie najlepiej ulokować swoje pieniądze w lipcu?

W przygotowanym rankingu wzięto pod uwagę to gdzie można otrzymać najwięcej odsetek po jednym miesiącu przy założeniu, że na koncie znajduje się 10 tysięcy złotych. Najlepsze warunki mamy pod tym względem w BPH. Oprocentowanie tego konta to 4,15% i jest to najprawdopodobniej ostatni produkt tego typu, na który mamy do czynienia z oprocentowaniem powyżej czterech procent w skali roku. Po miesiącu odkładania na koncie można było zarobić 28,52 zł.


Jednak konto ma swoje warunki dodatkowe. Klient musi posiadać w BPH konkretne konto osobiste (Maksymalne Konto). Opłata za prowadzenie tego konta może wynieść miesięcznie nawet 14,99 zł. Co więcej, każdy klient może posiadać tylko jedno konto oszczędnościowe, a opisane oprocentowanie obowiązuje dla salda na rachunku do 50 tysięcy zł włącznie. W przypadku wyższej kwoty na koncie oprocentowanie wyniesie 3,65% w skali roku.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię