Jaką lokatę wybrać?

Jaką lokatę wybrać? Takie pytanie stawia sobie wiele osób. Czy przedłużać już posiadane depozyty czy też całkowicie je zlikwidować, a pieniądze zainwestować w inny sposób? To również sprawa, nad którą zastanawia się wiele osób. Jeżeli ktoś jednak chce skorzystać z oferty bankowych depozytów terminowych powinien dokładnie zapoznać się z ofertą wszystkich podmiotów, a nie tylko tych największych. Jak dowodzi ostatnio publikowany ranking, w niektórych przypadkach najlepsze oferty znajdziemy nie w bankach najbardziej rozpoznawalnych, ale właśnie w podmiotach mniej znanych czy bankach spółdzielczych.

Inną sprawą jest wybór konkretnej lokaty pod kątem okresu lokowania środków. Patrząc na obecne warunki oraz perspektywę podwyższenia stóp procentowych dopiero w drugiej połowie przyszłego roku, najlepszym wyborem mogą być lokaty na 12 miesięcy. Dłuższe ulokowanie środków może być dla nas niekorzystne, ponieważ najprawdopodobniej za rok zaczną rosnąć stopy procentowe, a co za tym idzie oprocentowania depozytów. Jeżeli wybierzemy powiedzmy lokatę na 24 miesiące ze stałym oprocentowaniem na obecnym poziomie, w przyszłym roku możemy na takim rozwiązaniu tracić.


Najlepszym wyjściem wydaje się założenie lokaty na 12 miesięcy. Za rok będziemy mogli wybrać nowe rozwiązanie prawdopodobnie na lepszych warunkach, jeżeli chodzi o oprocentowanie.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię