Depozyty długoterminowe jako zabezpieczenie finansowe Polaków

Lokaty bankowe stanowią najpopularniejszy sposób na oszczędzanie i zabezpieczenie przyszłości w Polsce. Jednak okazuje się, że efektywnym i bezpiecznym narzędziem do pomnażania oszczędności są również depozyty długoterminowe. Narodowy Bank Polski podaje, że lokaty bankowe są nadal najpopularniejszym narzędziem oszczędzania wśród Polaków, ponieważ stanowią dla nich jeden z najbezpieczniejszych sposobów na pomnażanie zysków, gdyż objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

W większości banków oferty dla lokat rocznych wahają się obecnie w okolicach od 1,7% do 1,8% w skali roku. Oprocentowanie lokat 24 i 36-miesięcznych jest nieco wyższych i wynoszą średnio od 2,4% do 2,5%. Lokaty długoterminowe są przeważnie udostępniane w różnych wariantach czasowych – od kilku miesięcy do kilku lat. Okazuje się jednak, że im dłużej trwa deponowanie pieniędzy, tym większe zyski otrzyma klient na koniec jej trwania.


ranking lokat

Liczba opinii: 1

  1. LuizaMerry pisze:

    Ostatnio dużo czytam nt lokat długoterminowych i szczerze mówiąc jestem pod wrażeniem oferty przygotowanej przez Toyota Bank. Gdzie oferta depozytów długoterminowych wyróżnia się na tle konkurencji – klienci na lokatach rocznych i dłuższych, mogą wypracować ponadprzeciętne zyski. Przykładowo w ofercie Depozyt Plus 24 M, suma oprocentowania po dwóch latach wyniesie 5,20 %, a w przypadku Depozyt Plus 36 M, będzie to aż 8,25%.

Dodaj swoją opinię