Coraz więcej lokat na 4%

Wydawać by się mogło, że lokaty bankowe jeszcze przez długi czas nie będą oferować oprocentowania, które można by określić mianem atrakcyjnego i zdolnego skusić całe rzesze klientów do masowego lokowania wolnych środków w tego typu inwestycjach. Przeprowadzone przez firmę doradczą Expander badania zdają się przeczyć ponurej wizji rynku depozytowego. Wynika z nich, że aż w trzynastu bankach możemy znaleźć lokaty oprocentowane na poziomie 4 i więcej procent.

Niestety w większości przypadków są to lokaty krótkoterminowe skierowane do nowych klientów bądź dostępne tylko za pośrednictwem aplikacji bankowości mobilnej. Wśród ofert, które nie są połączone z jakimkolwiek produktem inwestycyjnym, na czoło wysuwa się propozycja Deutsche Banku z oprocentowaniem na poziomie 5%. Jest to oferta skierowana do nowych klientów, którzy zdecydują się na konto dbNet. Wadą jest tu krótki, bo dwumiesięczny okres lokowania.


Inną atrakcyjną ofertę przygotował Toyota Bank Polska. Mamy tu do czynienia z lokatą na 6 miesięcy, oprocentowaną na 4,5% w skali roku. Depozyt skierowany jest nie tylko do nowych klientów, ale do wszystkich, którzy założą lub już posiadają w tym banku konto. Aby móc skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania należy wykonywać co miesiąc minimum 5 transakcji przy wykorzystaniu karty oraz utrzymywać stan środków zgromadzonych na koncie na poziomie minimum 2500 złotych.

ranking lokat

Dodaj swoją opinię